OBCHODNÍ PODMÍNKY

adresa provozovny: Májová 417/18, Těrlicko, 73542
Nejsem plátce DPH

 Objednání focení

Objednat se můžete telefonicky, přes facebook či emailem, pro usnadnění komunikace prosím uvádějte o jaký typ focení by se mělo jednat a v případě focení dětí je dobré uvádět i věk. Objednáním fotografických služeb vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami. Focení probíhá ve všední dny (mimo svatby). Víkendové focení probíhá jen výjimečně, po vzájemně domluvě a s jednorázovým příplatek 300Kč nad rámec ceny focení.

Domluvením termínu focení klient potvrzuje, že je seznámený s portfoliem fotografky a ceníkem.

Pokud se na domluvené focení klient nemůže z jakéhokoliv důvodu dostavit a bude požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, je jeho povinností mi tuto skutečnost oznámit s dostatečným časovým předstihem.

 Pozdní příchod klienta nebo fotografa

Vždy se snažte přijít na focení včas, v opačném případě mě prosím informujte o případném zpoždění. Pokud se opozdíte o více jak 20 min bez předchozí omluvy, jsem oprávněna toto focení zrušit.

 Cena fotografických služeb

Řídí se ceníkem, který je uveden na webových stránkách. Cena focení je splatní na místě focení v hotovosti nebo platební kartou.
V základním ceníku poskytuji fotografie jen v leketornické podobě, posíláína přes uložiště lensic.cz
Nezačínám upravovat fotografie, pokud nejsou zaplacené.

 Výběr fotografií

Fotografie na výběr zasílám přes webové stránky lensic.cz nejpozději do týdne od focení. Zde si fotografie můžete prohlížet, vybrat snímky na úpravu a tisk, ale nelze fotografie stáhnout (neupravené snímky neposkytuji).
Po obdržení vašeho výběru a platby zasílám upravené snímky za  4-5 týdnů přes lensic.cz.

Zpracované fotografie budou dodány v rozsahu zvoleného fotobalíčku ve formátu JPG a v poměru stran 2:3 v plném možném rozlišení.

 Neupravené fotografie, které čekají na výběr klienta, archivuji po dobu 6 měsíců, po uplynutí této lhůty nelze již nárokovat možnost výběru snímků na úpravy.

 Focení a retuš

 Na fotografiích se snažím zachytit odraz reality. Dávám přednost základním retuším (změna kontrastu, barevné tónování, ořez, lehká retuš nedokonalostí pleti jako jé retuš akné, jizev, oparů, modřin ...).
Neprovádím razantní změny vzhledu, tzn. změny proporcí těla, změny pozadí a jiné velké grafické úpravy.
Vlastní vzhled není důvodem k reklamaci.

Archivace fotografií

 Všechny neupravené fotografie (raw formáty) se archivují po dobu 2 měsíců od odevzdání zakázky, poté data  odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (tzv. GDPR).

Všechny odevzdané fotografie (jpg formáty) archivuji po dobu jednoho roku. 
Pokud dojde během této doby ke ztrátě fotografií, fotograf může data znovu zaslat prostřednictvím lensic.cz.
Po uplinutí archivačního období snímky fotograf maže. 

Reklamace fotografií je možná do 30. dnů od odevzdání zakázky. 

 AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

 SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Všechny zveřejněné fotografie v portfoliu, na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách disponují souhlasem daných osob. Pokud si klient souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně emailem.