OBCHODNÍ PODMÍNKY

adresa provozovny: Májová 417/18, Těrlicko, 73542
Nejsem plátce DPH

 Objednání focení

Objednat se můžete telefonicky, přes facebook či emailem, pro usnadnění komunikace prosím uvádějte o jaký typ focení by se mělo jednat a v případě focení dětí je dobré uvádět i věk. Objednáním fotografických služeb vyjadřujete souhlas s obchodními podmínkami. Focení probíhá ve všední dny (mimo svatby). Víkendové focení probíhá jen výjimečně, po vzájemně domluvě a s jednorázovým příplatek 300Kč nad rámec ceny focení.

Domluvením termínu focení klient potvrzuje, že je seznámený s portfoliem fotografky a ceníkem.

Pokud se na domluvené focení klient nemůže z jakéhokoliv důvodu dostavit a bude požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, je jeho povinností mi tuto skutečnost oznámit s dostatečným časovým předstihem.

 Pozdní příchod klienta nebo fotografa

Vždy se snažte přijít na focení včas, v opačném případě mě prosím informujte o případném zpoždění. Pokud se opozdíte o více jak 20 min bez předchozí omluvy, jsem oprávněna toto focení zrušit.

 Cena fotografických služeb

Řídí se ceníkem, který je uveden na webových stránkách. Cena je splatná převodem na účet po výběru fotografií k úpravě nebo v případě volby balíčku focení venku po focení, dle domluvy buď hotově či převodem na účet. Splatnost faktury je 14 dní.
Nezačínám upravovat fotografie, pokud nejsou zaplacené.

 Výběr fotografií

Fotografie na výběr zasílám přes webové stránky nahledovky.cz nejpozději do 4 dní od focení. Zde si fotografie můžete prohlížet, vybrat snímky na úpravu a tisk, ale nelze fotografie stáhnout (neupravené snímky neposkytuji).
Venkovní focení podléhá výběru fotografa.

Po obdržení vašeho výběru a platby zasílám upravené snímky za  3-4 týdny přes úschovnu.

 Focení a retuš

 Na fotografiích se snažím zachytit odraz reality. Dávám přednost základním retuším (změna kontrastu, barevné tónování, ořez, lehká retuš nedokonalostí pleti jako jé retuš akné, jizev, oparů, modřin ...).
Neprovádím razantní změny vzhledu, tzn. změny proporcí těla, změny pozadí a jiné velké grafické úpravy.
Vlastní vzhled není důvodem k reklamaci.

Doporučuji na focení dorazit s umytými vlasy, aspoň se základním make-upem, oblečení doporučuji bez potisků, vybírejte i tak, ať jste spokojení, v čem se cítíte. Ráda i pomohu ve výběru, pokud si nebudete jisti. Pro těhulky a děti mám k zapůjčení různé oblečení.

Mé rekvizity slouží pouze pro fotografování se mnou, tzn. nebudou Vám propůjčeny pro fotografování u jiného fotografa.

Archivace fotografií

 Všechny neupravené fotografie (raw formáty) se archivují po dobu 1 měsíce od odevzdání zakázky, poté data  odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob (tzv. GDPR).

Všechny odevzdané fotografie (jpg formáty) archivuji po dobu jednoho roku. 
Pokud dojde během této doby ke ztrátě či poškození USB s fotkami, fotograf může data znovu zaslat prostřednictvím uschovny.cz

 AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

 SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Všechny zveřejněné fotografie v portfoliu, na sociálních sítích nebo na svých webových stránkách disponují souhlasem daných osob. Pokud si klient souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně emailem.